Home / Lajme / Maqedoni / Vritet një i ri në mes te Tetovës
Vritet nje i ri ne mes te Tetoves

Vritet një i ri në mes te Tetovës

4 tetor-Vazhdon seriali i vrasjeve në Tetovë. Një tjetër vrasje është rregjistruar sot në qytetin e Tetovës. kur për pasojë ka mbetur i vdekur një i ri ende në rrethana të pasqaruara. Sipas policisë pas një zënke të dy adoleshentëve që ka ndodhur rreth orës 13.25 minuta, në rrugën Marshal Tito, pranë bibliotekës së Tetovës mësohet se është vrarë 17 vjeçari Lavdrim Pajaziti nga fshati Sllatinë, komuna e Tearcës, nxënës i shkollës së mesme të bujqësisë. Policia informoi se ka një të dyshuar nga Shkupi dhe është vënë në kërkim të tij.

Vazhdon seriali i vrasjeve në Tetovë. Një tjetër vrasje është rregjistruar sot në qytetin e Tetovës. kur për pasojë ka mbetur i vdekur një i ri ende në rrethana të pasqaruara. Sipas policisë pas një zënke të dy adoleshentëve që ka ndodhur rreth orës 13.25 minuta, në rrugën Marshal Tito, pranë bibliotekës së Tetovës mësohet se është vrarë 17 vjeçari Lavdrim Pajaziti nga fshati Sllatinë, komuna e Tearcës, nxënës i shkollës së mesme të bujqësisë. Policia informoi se ka një të dyshuar nga Shkupi dhe është vënë në kërkim të tij.
Vrasje në Tetovë. Pas një zënke të dy adoleshentëve që ka ndodhur sot rreth orës 13 vritet 17 vjeçari (Lavdrim Pajaziti) nga fshati Sllatinë, nxënës I shkollës së mesme të bujqësisë. Sipas informatave jozyrtare,pas një fjalosjeje mes dy të rinjëve , vrasësi I të njëjtës moshë nxjer revolen dhe shtynë dy plumba në gjoks të cilët kanë qenë vdekjeprurës për të riun nga fshati Sllatinë.
Të njëjtit I është dhënë ndihma e menjëhershme nga kalimtarë të rastit dhe nga ndihma e shpejtë drejtohet për në klinikën e Tetovës ku edhe kanë konstatuar vdekjen. Shkaku I ardhjes deri te zënka ende nuk dihet ndërsa policia e tetovës është duke punuar në zbardhjen e rastit. E vetmja gjë që dihet është se dëshmitari është në polici dhe punohet për zbardhjen e identitetit të vrasësit.
“Sipas informacioneve të deritanishme me të cilët disponon Sektori për Punë të Brendëshme në Tetovë, sot rreth orës 13, 30 minuta, në afërsi të bibliotekës së qytetit, më saktësisht para qendrës së kulturës në 17 vjecarin L.P nga fshati Sllatinë, me armë zjarri, me siguri me revole, e ka gjuajtur një 18 vjecar nga Shkupi, I cili është ende në arrati, por indetiteti I tij ëhstë I njohur për organet e Policisë, të cilët marrin masa intenzive për gjetjen dhe arrestimin e tij. Është kryer hetim në vendine ngjarjes nga SPB-ja e Tetovës nga gjykatësi hetues dhe prokurori public. Në vend ngjarje janë gjetur dy gëzhoja të revoles së kalibrit të vogël. Trupi I pajetë është dorëzuar për obduksion”, tha Marjan Josifovski, zëdhënës I policisë së Tetovës.

Gjithashtu lexo

SHKUP (AA) - Protesta paqësore në nder të Tamarës së vogël është mbajtur sot para Prokurorisë Publike në Shkup. Zhaklina Dimovska, nëna e 9 vjeçares Tamara, tha se i vjen keq që edhe pas një viti nga vdekja e vajzës së saj, autorët e krimit nuk janë të njohur ende. Ajo e përlotur tha se edhe pse Prokuroria publike përpiqet të fshehë fajtorët kryesorë, publiku e di se fajtori kryesor është ministri Todorov. ( Ilin Nikolovski - Anadolu Ajansı )

Vdekja e Tamarës së vogël, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e ministrit Todorov

Protesta paqësore në nder të Tamarës së vogël është mbajtur sot para Prokurorisë Publike në …

32 komente

 1. po qfar shteti është ky kur një 17 vjeqar mban Revole me vete

 2. vrasesi duhet te vritet.idioti

 3. nu kan pun tjeter shqiptaret po te vriten mes veti kur ishte puna per luft krejt iken

 4. se pari ngushllime familjes se te ndjerit te isha une babai i ketij te riut qe e vrane do kisha ngrit familjen e vrasit ne ajre vetem nje golinov apo nja dy bomba dhe krej faren e kesaj familjes se ndyer ne ajre

 5. hajt Tetov he TEXAS hajt

 6. turp turp i madh per shqiptarett

 7. Me Vjen shum keq per Familjen . Shoket Shoqet Ngushllime Zoti Nxhenet . Nuk e kuptoj pse Sot e Ket Dite Ndodhin Ende Vrasje ., Nje Djal i Pafajshem vetem 17 Vjec ,, Qe Krejt Jeten e Ka Pas Para Veti O Zot :(

 8. spo pritet ndrishe se tetova a ba kurse ceki me kan e jo ne tetov mbare turpi i madh

 9. me erdhi shum keq per lavdrimin po ishalla zoti e shtin ne xhenet se njerzimi vec celloj qka te bejn vrsje e ofendime e tej.. zoti ne xhenet me vejn shum keq

 10. pershendetje nge gjermanija. Ligji shum i dobt asht atje per qdo gje, respecti esht shum ne nivel te dobet, e keto gjeja te regullohen pi popllit e jo me dhun ose me me polici

 11. valla turp shqiptari e vret shqiptarin

 12. Nuk mundi ta kptoj kete vetem per nje zenke duhet me e vra dike ! Qfare njeri qenka a nuk paska Zemer nuk ka kujtu se L. Pajaziti ka dhe familie edhe se ende fmi eshte 17 vjec ! Ngushllime per Familien Pajaziti ..

 13. nukem shkohet ma ne tetove,ma gerdit krejt…

 14. Ska ngushllime per familj.leti mbushin me mend femite, mos mbahen fraera naper tetove te zihen me njerez, ha se e munden e rref, njeri cac bajne, pastaj molla nder molle bie, nga ishkoje mendja femiut te mbane revole?

 15. Zoti ja falt xhenetin te ndjerit dhe familjes i falt durrim por ´presim ne ardhmeri te shendosh jooo,shtet i poshter presim te bjen dicka e keqe nga qielli si thot populli:(do te behet qameti)ja ku e kemi por nuk kemi sy ta shofim.

 16. mvjen shum keq per ket ndodhi,ngushllime familjareve dhe gjith miqeve te te riut.inshallah denimin keqberesit do e marin nga All-llhu 1 i LARTESUAR.PERSHENDETJE.

 17. (1)Sot Tetoves ju keput edhe nje lule qe sapo kish filluar te lulzonte… Sot Tetoves ju bashkangjit edhe nje burim lotesh ne lumin e madh ku derdhen lot te pafajshem …

 18. ngushellime :(

  (2)Sot Tetoves ju shtau edhe nje Nene qe do te vajtoj birin e saj deri ne frymen e fundit … Sot Tetoves ju bashkua edhe nje Baba i cili do te shtrengoj dhembet dhe do ti thot Lamtumiren e fundit birit te vet…

 19. (3)Sot Tetoves sikur ju..shua drita e diellit Sot e mot do te kujtojm Lavdrim Pajaziti!!Por a duhet heshtur pas gjith kesaj?JO!!Kurr!!Nuk e duam Tetoven e pergjakur!!Nuk e duam Tetoven dhe Tetovaret ti vajtojm nga vellavrasja!!

 20. ngushellime :(

  (4)Nuk e duam Tetoven qe te shihet nga politikanet e mallkuar si ” Qytet Experimentesh” !!! MJAFT MJAFT MJAFT … Ju Politikan te “nderuar” na keni borgj cdo gjak qe eshte derdhur deri tash !!! Ju dhe vetem JU … !!

 21. ngushellime :(

  (5)Politika e Juaj e mallkuar e ka degjeneruar Tetoven dhe te gjith Shqiptaret ne Maqedoni VAFSHI NE DJALL me gjith Politiken tuaj!!Ngushllime Familjes Pajaziti..te lutemi qe ki te jet rasti i fundit i ketij llojit! (Imran Emini)detikuaR shOkUt…

 22. ngushllime familjes se te ndjerit jam nga sllatina idijoti qe e ka bere vrasjen asht nga fshati radush

 23. zoti ja shperbleft xhenet lavdrimit inshallah xhenetli behet edhe ki ngushllime familjes se tij

 24. inshallah zoti ja shperbleft xhenet ngushllime familjes se tij

 25. ngushllime vrassi duhet denuar per mos marveshje

 26. ngushllime familjes

 27. shaum keq djali i ri ne moshe me te mir te vritet ne shqiptaret ina hajt hajt…

 28. na e poshtersove qytetin mor pis a vritet njeriu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *