Home / Amir Abdiu

Amir Abdiu

Matura shtetërore në Maqedoni u realizua me sukses

Maturantët i janë nënshtruar sot provimit të maturës shtetërore në lëndën e gjuhës dhe letërsisë në sesionin e qershorit. Sipas drejtuesve të shkollave procesi është zhvilluar pa probleme të theksuara.   “Nuk kemi vërejtje si nga ana e nxënësve po ashtu edhe nga ana e testatorëve gjithçka është në rregull. …

Më tepër »

Stanishev: Maqedonisë i duhen reforma urgjente

Ish-kryeministri bullgar, Sergei Stanishev, ka marrë pjesë në kongresin e 22-të të LSDM-së. Në fjalimin e tij Stanishev tha se, Maqedonia ka nevojë për reforma urgjente,   “Partia juaj ka luftuar për demokraci dhe sundim të së drejtës. Socialdemokratët e evropës ju mbështesin fuqishëm. Vendit tuaj i duhen reforma. Partitë …

Më tepër »

Ora dhe Lipa publikojnë këngët më të reja

Viti 2016 ishte shumë i suksesshëm për këngëtaret shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa. Por, ato nuk e kanë ndërmend të ndalen, duke synuar tjera suksese, shkruan albinfo.ch. Ora ka publikuar këngën e saj më të re, “Your Song”. Kjo ishte kënga e parë për të pas një viti. Ajo …

Më tepër »

Aksident me vdekje në magjistralen Prishtinë-Ferizaj

Në Prerëz të Ferizajit, sot  rreth  orës 10:30  ka ndodhur një aksident komunikacioni,  ku si pasojë ka humbur jetë me  drejtuesi i furgonit. Në vendin e ngjarjes kanë dal ekipi i Emergjencës së QKMF-së dhe policia. Sipas mjekut kujdestarë  në Emergjencën e QKMF-së Naim  Çerkini  ekipi i emergjencës  vetëm ka …

Më tepër »

Geti me të dashurën dhe ish-të dashurën në një vend (Foto)

Dasma e menaxherit të Babastars, Dekor Sahiti, i cili është njëherësh vëllai i stilistit Valdrin Sahiti, mblodhi mbrëmë emrat më të njohur nga bota e artit dhe muzikës. Dekori dhe Adea kurorëzuan dashurinë e tyre në mesin e miqve dhe dashamirëve të tyre, shumica prej tyre këngëtarë, shkruan lajmi.net. Meqenëse …

Më tepër »

Gëzim në familjen e Shyhretes, ja çka festojnë (Foto)

Vajza e këngëtares së njohur Shyhrete Behluli, Gresa sot ka një ditë të veçantë, ngase feston ditëlindjen. Urimet për Gresën kanë nisur që në mëngjes nga gjithë familja, por më i veçanti është ai i nënës së saj, Shyhretes, shkruan lajmi.net. ‘Kush ka vajza botën ka.Urime Ditëlindjen vajza ime❤️’ ka …

Më tepër »

Kirsten Dunst e pushtojnë lotët në Kanë (FOTO)

Kirsten Dunst ka fituar famë botërore për rolin e saj në Interview With The Vampire në moshën 12-vjeçare dhe gjithmonë ka tërhequr vemëndjen në tapetin e kuq. Edhe pse ishte  veshur si një princeshë me fustanin ngjyrë blu, e gjithë vëmendja ishte tek sytë e saj në premierën e filmit …

Më tepër »