Home / Amir Abdiu

Amir Abdiu

Sot u mbushën plot 7 vite nga vdekja e Profesor Miftar Abdiut ishte dhe do mbetet në kujtesën e të gjithëve. Të kujtojmë çdo ditë me mall e në veçanti sot në këtë ditë feste.

Një mësues i mirë është si një qiri: Ai konsumon vetveten për t’ua ndricuar rrugën të tjerëve. Të kujtoj cdo ditë me mall e ne vecanti sot në këtë ditë feste. Profesor Miftar Abdiu ishte dhe do mbetet në kujtesën e të gjithëve një ndër personalitetet që ka zhvilluar një …

Më tepër »

PDSH me dy poste të rëndësishme në MPB – (FOTO)

Në Ministrin e Punëve të Brendëshme, janë bërë ndrzshime me emrimin e kuadrove të PDSH-së dhe atë përherë të parë në histori që nga pavarësimi i Maqesonisë, nga viti 1992 në hirarkin e departamentit për sigurimin personal dhe të objekteve vitale (DREJTORIA 6).   Një ndër kryeshefat në këtë departament …

Më tepër »

Aksident i rëndë trafiku në rrugën Tetovë-Shkup

Në autostradën Shkup-Tetovë dje ndo ra 15.35 ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku, transmeton Almakos. Në të njëjtën kanë marr pjesë vetura e tipit “Opel Astra” me targa nga Tetova e drejtuar nga N.A.(64) nga fshati Dobroshte dhe vetura e tipit “Ford” me targa nga Shkupi e drejtuar nga …

Më tepër »

Të hënën shpallet referendumi për emrin

Kryeministri Zoran Zaev deklaroi sot se të hënën do të bëhet e ditur data e mbajtjes së referendumit për emrin. “Pres referendum të suksesshëm dhe vendim të mençur nga shumica e qytetarëve që do ta konfirmojnë rrugën e anëtarësimit tonë në BE dhe NATO. Shumica e qytetarëve njëherë zgjodhën demokraci …

Më tepër »

U mbajt koncert folklorik, gjëmoi sheshi i Gostivarit

Sheshi i Gostivarit gjëmoi nga këngët folklorike të interpretuara nga folkloristët më të mirë shqiptar të Gostivarit. Mbrëmë u mbajt Koncerti folklorik shqiptar, që tuboi në një vend Ansamblin e Këngëve dhe Valleve Popullore “Besa”, Shoqërinë Kulturore Artistike “Jahi Hasani” si dhe Grupin folklorik “Lulet e Malësisë”. Në një atmosferë …

Më tepër »