Home / Argjend Abdiu

Argjend Abdiu

Gjashtë vite pa pishtarin e arsimit Miftar Abdiu

Më 14 shtator 2011 thuajse gjithçka u ngrys, ashtu siç u ngrysën fytyrat tona. E imagjinoja fotografinë e arsimtarit. Thosha më vete se atë do ta mbaj përjetësisht në kujtesën time. Sot mbushen gjashtë vite që kur ndërroi jetë profesor Miftar Abdiu, ka qenë një intelektual i kompletuar dhe vdekja …

Më tepër »

Fatime Fetai: Nuk heqim dorë nga rasti i Sopotit. Ramadan Bajrami ka dëshmuar me dhunë

Lidhur me rastet “Monstra”, “Shkupi 2014”, “Martin Neshkovski” dhe “Lagja e Trimave”, Janeva theksoi se në këtë periudhë parahetimore PPS nuk është në gjendje që të informojë opinionin publik. Ndërsa, prokurorja speciale, Fatime Fetai foli për rastin e Sopotit, që sipas saj Këshilli i Prokurorëve Republikan  nuk ia dha këtë …

Më tepër »

Në kërkim për ngacmimi seksual, arrestohet i riu

Një i riu i shpallur në kërkim, është arrestuar nga efektivët e policisë në Pikën e Kalimit Kufitar të Kapshticës, një ditë më parë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se në pranga është vënë Armand Novaku, 21 vjeç, banues në fshatin Symiz të Maliqit (Korçë). Ai është kthyer …

Më tepër »

“Mankthi i nxënësve”, testimi eksternakoma në udhëkryq

Ndër premtimet që ka bërë LSDM-ja,gjatë kampanjës zgjedhpre,poredhe pas saj, është edhe heqja e testimit esktren.Pasi që sipas tyre, ky projekt rezultoi një dështim i madh. Nga njëra anë kemi këtë premtim, dhe nga ana tjetër, datat për mbajtjen e testimit ekstern janë caktuar, më saktë për më 5,6,7,8 dhe …

Më tepër »

Dibra po zbrazet, të rinjtë mosovikisht po migrojnë

Shpallja e Lotarisë Amerikane viteve të fundit pritet me një interes të veçantë nga të rinjtë dibranë. Të dhënat e disa agjencive turistike thonë se në shpalljen e fundit kanë konkurruar mbi 300 të rinj dibranë, ndërsa mbi 20 e kanë fituar të njëjtën. Këto ditë u shpallën rezultatet e …

Më tepër »