Home / Jetmir Bajrami

Jetmir Bajrami

Tusk nesër në Shkup takim me presidentin Ivanov

Kryetari i Këshillit të Evropës, Donald Tusk, nesër do ta vizitojë Republikën e Maqedonisë. Ai në Shkup do të ketë takim me presidentin e Maqedonisë, Gjorge Ivanov në të cilin, sipas paralajmërimeve, do të bisedojë për krizën e migrantëve, rolin e Maqedonisë në përballjen me të, si dhe për situatën …

Më tepër »

Integrimi dhe reformat, Rama nesër në Francë

Kryeministri Edi Rama niset mëngjesin e së martës drejt Francës. Vizitë kjo e cila do të realizohet pas ftesës së homologut të tij francez, Bernard Cazeneuve. Takimi, i cili do të zhvillohet në orën 16.00,  pritet të përqendrohet tek marrëdhëniet mes dy vendeve, procesi i integrimit europian dhe reformat e …

Më tepër »

Xhaka lë kombëtaren, i zhgënjyer nga De Biasi

Humbja me Italinë ka lënë pasoja në renditjen e grupit eliminator të Shqipërisë, por gjithashtu gjeneroi një përplasje publike mes trajnerit Xhani De Biazi, dhe mesfushorit Taulant Xhaka. Ky i fundit që nuk u preferua për ndeshjen në Palermo dhe pasi vendosi në mënyrë të njëanshme të largohet nga grumbullimi …

Më tepër »

Fakte shkencore rreth Kuranit Famëlartë

Në këtë mision për të zbuluar qëllimin e jetës, shumë njerëz janë mbështetur tek religjioni. Kurani besohet se kishte zbritur tek profeti Muhammed në shekullin e 7-të. Shkenca në atë kohe ishte primitive, nuk kishte teleskop, mikroskop apo çfarëdo paisje tjetër që i afrohet teknologjisë së sotit. Gjëja më interesante …

Më tepër »