Home / AutoTech

AutoTech

Kanë filluar të krijohen kolona të gjata për blerjen e iPhone 8: Tash e 10 vite pret në radhë që ta blejë i pari, kurse vendin e tij nuk do t’ia lëshonte askujt as për 50 mijë dollarë (Foto/Video)

Ende pa kaluar një orë nga prezantimi zyrtar i telefonit të ri iPhone 8, mijëra njerëz nga e mbarë bota kanë filluar të presin në radhë pranë dyqaneve të Apple, me qëllim që ta kenë telefonin e tyre të preferuar. Mazen Kuruch nga Australia tash e 10 vite qëndron me …

Më tepër »

Iphone dhe Samsung humbin garën, ky është telefoni më i kërkuar

Shtatë vite pas hyrjes në garën e telefonave të mençur, Huawei po shet më shumë telefona se sa Apple. Sipas kërkimit të fundit të Counterpoint Research, dominimin e madh, të cilin me vite e kishin Samsung dhe Apple në fushën e shitjes së telefonave, e ka ndërprerë kompania Huaëei, e cila tani mban pozitën e dytë të prodhuesit më të madh …

Më tepër »

Dy studentët që themeluan Gogle-n para 21 viteve

Google u themelua në janar 1996, nga Larry Page, i cili u bashkua me Sergey Brin, kur ata të dy ishin studentë në Universitetin e Stanford, në Kaliforni. Ata patën idenë e një motorri kërkimi i cili duke analizuar sjelljet e faqeve te internetit, do të prodhonte rezultate më të …

Më tepër »

WhatsApp po bën një ndryshim që mund të jetë shqetësues

WhatsApp ka vendosur t’i nënshtrohet një ndryshimi të madh. Aplikacioni i mesazheve, i cili është në pronësi të Facebook, po paraqet një sërë veçorish të reja të projektuara për ta ndihmuar atë të fitojë para. Kompania është duke e bërë më të lehtë për bizneset dhe përdoruesit e rregullt të …

Më tepër »

Arrin Google Chrome i ri, instalojeni menjëherë

Të gjithë shfletuesit e uebit, ashtu sikur edhe Google Chrome, arrijnë në mënyrë konstante në versione të reja, pasi që kërkesat e përdoruesve janë të mëdha. Në këtë mënyrë Google Chrome është publikuar në versionin 61, i cili përdoruesve iu garanton mbylljen e 22 dobësive të sigurisë, të cilat kanë …

Më tepër »

BMW Seria 8 Gran Coupe vjen më 2019

Si shtesë e modeleve BMW 8 Series Coupe dhe Convertible, brendi gjerman raportohet se do të ketë edhe një version të bukur sedan. Modeli pritet të vijë në versionin me dy dyer si dhe në atë me katër dyer, por me pamje sportive. BMW po e zhvillon modelin nën kodin …

Më tepër »

Thyhet rekordi, prezantohet karta mikro SD prej 400 GB

Kompania e njohur SanDisk ka thyer rekordin sa i përket tregut të mikro-kartelave, microSD. Mikro-kartela e re e quajtur SanDisk Ultra microSDXC UHS-I vjen me kapacitet prej 400 gigabajt, e cila është ideale për përdorim në smartfonët Android, transmeton Koha.net. Kjo mikro-kartelë e re është e para në botë për nga …

Më tepër »

iPhone 8 pa buton, kështu funksionon (Video)

iPhone 8 është paralajmëruar se do të funksionoi pa buton. Ky lajm ka bërë që të mendohen shumë përdoruesit se si do të funksionoi si i tillë. Por, Apple ka arritur të bëj diçka praktike e cila do t’i jepë telefonisë mobile një kahje tjetër. Në videon në vazhdim mund …

Më tepër »