Home / Kryesoret

Kryesoret

Xhaferi: Ballkani jo më “fuçi baroti”

Perceptimi i Ballkanit si “bure baroti” tanimë ka përfunduar, vlerësoi kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, gjatë një konference në Prishtinë. “Paqja dhe dialogu janë themeli mbi të cilin ndërtohen mendimi i përgjithshëm publik dhe kultura politike. Besoj se në rajon gjithnjë e më shumë mbisundojnë politikanë të përgjegjshëm, …

Më tepër »

Hajdutët e maskuar plaçkisin bastoren në Shkup

Dy hajdutë të maskuar kanë grabitur bastoren sportive “Sport Life”, e cila gjendet në Rrugën “Tale Hristov” në Shkup. Policia njoftoi se mbrëmë rreth orës 21:00, dy burra të maskuar të paidentifikuar të armatosur me një pistoletë, kryen grabitje, duke ushtruar presion mbi punonjësin , të cilit i morën rreth …

Më tepër »

Qeveria e Gruveskit shpenzoi 38 milionë euro për fushatat mediatike

Qeveria paraprake e udhëhequr nga Nikolla Gruevski dhe VMRO-DPMNE, në fushatat si “Fëmija i tretë”, “Hulumtoe Maqedoninë”, “Kundër abortit” në periudhën prej vitit 2008 deri në vitin 2015 ka harxhuar gjithsej 38 milionë euro nga Buxheti i Maqedonisë, gjegjësisht para të qytetarëve, njoftoi zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski, përcjell Telegrafi …

Më tepër »

Kidnapohet vajza para shkollës në Kumanovë

Më 21 shtator është rrëmbyer një vajzë e mitur, nxënëse e shkollës ‘Pero Nakov’ në Kumanovë gjatë pushimit të madh, përcjell Aktuale.mk. Vajza bashkë em shoqet ka dalë në pushim para kazermës, ku është grabitur nga dy persona të cilët me forcë kanë ardhur dhe kanë rrëmbyer vajzën. Personat kanë …

Më tepër »