Home / Kuriozitete

Kuriozitete

Si ta rrisni fëmijën tuaj që të bëhet miliarder?

Miliarderi Edgar “Injap” Sia II është një nga njerëzit më të pasur në Filipine dhe ishte miliarderi ma i ri në listën e Forbes Asia më 2016. 26 vjeçari themeloi Mang Inasal, një zingjir restorantesh “fast food”që tani e ka shitur për miliarda. Në librin e tij, Life Principles, ai …

Më tepër »

Zbuloni ku ‘e ka fshehur’ drogën ky pëllumb (Foto)

Zyrtarët doganorë në Kuvajt kanë kapur një pëllumb duke bartur drogë të fshehur në një çantë miniaturë. Një numër prej 178 pilulave janë gjetur në një xhep të ngjitur në shpinën e vet, raporton al-Rai. Gazetari i al-Rai tha se droga ishte në formë të ketaminës, një anestetik që po …

Më tepër »

Mësuesja seksi, askush nuk ikë nga ora e mësimit (Video)

Një mësuese e re, që besohet të jetë mësuese e matematikës, ka fituar popullaritet në shkollë falë pamjes së saj. Videoja, që besohet se është incizuar në një shkollë diku në SHBA, është publikuar në YouTube me përshkrimin: “Ja një arsye e mirë për të qëndruar në shkollë”. Pas publikimit …

Më tepër »

Macja që shpëtoi turistin në malet e Zvicrës (Foto)

Besohet se maceve nuk u pëlqejnë shumë njerëzit dhe se ato preferojnë të ecin vetëm. Megjithatë, një histori e pabesueshme e publikuar online nga një përdorues me emrin “sc4s2cg” bëri stafin e Bright Side që t’i shihnin macet me një sy tjetër. Historia filloi kur një turist i ri shkoi për …

Më tepër »

Festojnë divorcin me torte interesante (Foto)

Në vitin 2015, rrjetet sociale u pushtuan nga njerëzit e divorcuar të cilët publikonin selfie të divorcit, duke e festuar ndarjen. Tani, disa njerëz të tillë të cilët janë të kënaqur pas ndarjes, kanë ardhur me idenë e ‘tortave të divorcit’, të cilat po bëhen më të popullarizuara se asgjë …

Më tepër »

Këto janë shenjat që tregojnë se ajo vdes për ty

Meshkuj, kushtojini rendesi ketij studimi, pasi do te kuptoni kur nje femer eshte vërtet e interesuar tek ju… 1)Bëhet shumë kuriozë për ty Kërkon të dije çdo gjë rreth teje si dhe shumë shpesh ndodh, që ajo seleksionon shijet e tua në një mënyrë që pëlqimet dhe mospëlqimet të përputhen …

Më tepër »