Home / Lajme / Rajon

Rajon

Ndodh edhe kjo/ Shqipëria bëhet me dy Parlamente (VIDEO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar që prej disa ditësh, opozita nuk është e pranishme në sallën e Kuvendit, ku po zhvillohet seanca e plenare e ditës së sotme. Por, vetëm pak minuta pas fillimit të Kuvendit, Kreu i PD-së Lulzim Basha u është bashkëngjitur protestuesve tek çadra e ngritur prej disa …

Më tepër »

Çfarë po ndodh në selinë blu? Fleckenstein takim sërish me Bashën

Kreu i PD-së, Luzlim Basha është duke zhvilluar një tjetër takim me eurodeputetin dhe raportuesin për Shqipërinë në Parlamentin evropian, Knut Fleckenstein. Ky takim vjen një ditë pas thirrjes së eurodeputetit që opozita të rikthehet në Parlament për dialog politik. Ndërsa dje pati reagime të shumta nga deputetët e djathtë, sot …

Më tepër »

E rrallë në Fushë-Krujë! Droga fshihet edhe në…

Një 51-vjeçar u arrestua nga Policia e Durrësit, ndërsa djali i tij 26-vjeçar u shpall në kërkim, pasi akuzohen për vjedhje dhe kultivim të lëndës narkotike. E gjitha u zbulua nga vjedhja e një banese me autor djalin e 51-vjeçarit Gëzim Plepi me banim në Arrameras të Fushë-Krujës. I riu …

Më tepër »

Zjarr i madh në një pallat në Tiranë (VIDEO)

Një zjarr i madh ka përfshirë një pallat në Tiranë. Ende nuk dihet nëse ka persona të lënduar, por nga pamjet duket se flakët kanë përfshirë katet e fundit të një pallati tek rruga e ‘Kavajës’. Në vendngjarje, kanë shkuar forca të shumta policie dhe zjarrfikëset. blob:http://www.dailymotion.com/6c35aedd-c2df-4a59-8a20-dc6ca0d49b3c  

Më tepër »