Home / Lajme

Lajme

Vjedhje në Tenovë

vv

Në periudhën mes datës 30 të muajit të kaluar dhe datës 9 të këtij muaji, persona të panjohur kanë kryer vjedhje bizhuteri ari në shtëpinë e A.K 25-vjeçar nga fshati Tenovë e Tetovës, njofton SPB-Tetovë. Në rrethana të paqarta, pa gjurmë dhe pa dëmtime e ka hapur derën e dhomës …

Më tepër »

Nëntë seanca dëgjimore për 50 ditë

236442

Gjykata dëshiron që në mënyrë të shpejtë të udhëheq rastin ‘Lagja e Trimave’ për të cilin akuzohen 29 persona. Deri në fund të marsit janë caktuar nëntë seanca, ndërsa e para është caktuar për nesër. Edhe pse agjenda është e ngjeshur, ekspertët juridik presin që procesi gjyqësor të zgjasë. Ata …

Më tepër »

Specializantët protestuan para Ministrisë së Shëndetësisë

Dhjetëra mjekë specializantë u mblodhën sot para Ministrisë së Shëndetësisë të Maqedonisë, për të shprehur revoltën, siç thanë, sjelljen injoruese të kësaj ministrie ndaj tyre. Ata në dorë mbanin pankarta me mbishkrimin “Duam rrogë, jemi mjekë e jo studentë”, “Gjermani pritëm se po vij”, raporton. Mensur Xhaferi, specializant në Klinikën …

Më tepër »

Aplikoni për t’i marë paratë nga vërshimet

Komuna e Tetovës njofton të gjithë qyetarët të cilët me 3 gusht të këtij viti pësuan dëme nga vërshimet. Sipas një njoftimi zyrtarë të komunës së Tetovës thuhet se perosnat duhet të drejtohen në hapësirat e Arkivit të komunës së Tetovës për të plotësuar formularin dhe dokumentacionin e nevojshëm. “Ju informojmë …

Më tepër »