Home / Shëndeti

Shëndeti

Ja si ta bëni gjoksin të duket më i madh (Video)

Me këtë metodë nuk do të keni nevojë kurrë për ndërhyrje kirurgjike. Sigurisht, ka shumë vajza të cilat dëshirojnë të kenë një gjoks më të madh, por që për shkak të mundësive nuk mund ta realizojnë këtë dëshirë. Por, në mënyrë që gjoksi të duket më i madh, një vajzë …

Më tepër »

Si të zgjoheni me flokë të përsosur

Mendoni se të zgjohesh me flokë të përsosur është diçka e pamundur dhe kjo ndodh vetëm në filma? E pra, ju themi qe e keni gabim, e në Living kemi mbledhur 10 truket më efektive se si të zgjoheni me flokë të rregull çdo mëngjes. Provojini dhe do të ndiheni …

Më tepër »

Kinezet si “i zhdukin” rrudhat

Kinezeve të cilat janë të njohura për tenin e butë, “të porcelantë”, kjo u shkon për dore me ndihën e… Dukja e shëndetshme dhe rinore e fytyrës dhe e trupit është ëndërr e çdo femre, posaçërisht nëse arrihet me ndihmën e artikujve natyrorë, transmeton Telegrafi Kinezeve, të cilat janë të …

Më tepër »

Kafja e artë në trend këtë pranverë

Më kot mbahen flokët bjondë si më të pëlqyer për stinën e pranverës, pasi trendi i këtij sezoni lidhet me nuancat e kafes së artë, nuanca harmonike që ndriçojnë lëkurën Më kot mbahen flokët bjondë si më të pëlqyer për stinën e pranverës, pasi trendi i këtij sezoni lidhet me …

Më tepër »

Laps i bardhë i përsosur për sy

Sytë janë pasqyrë e shpirtit dhe stoli e fytyrës, mirëpo kur bëni grimin e duhur, duken edhe më të bukur.  Mjafton që të vini në pah këndet e brendshme me të bardhë, ndërsa këndet e jashtme të kapakut të sipërm me laps të zi, që sytë tuaj të duken më …

Më tepër »

5-së maska të duhura natyrale për lëkurën tuaj

Kur lëkura e humb elasticitetin dhe fillon të rrudhet, preket dukja e tërësishme e fytyrës. Për fat të mirë, ekzistojnë shumë maska natyrale për ta parandaluar, apo për ta përmirësuar këtë gjendje,transmeton gazeta Kosova Sot. MJALTË, JOGURT DHE LIMON Kjo maskë e fuqishme rigjallëruese është ideale për të gjitha llojet …

Më tepër »

Tri problemet e pakëndshme që i shkaktojnë bajamet

Bajamet janë pjesë e sistemit limfatik dhe ndihmojnë trupin për t’u mbrojtur kundër infeksionit. Bajamet janë vija e parë e mbrojtjes kundër mikroorganizmave të pranishëm në ajër dhe substancave të tjera të dëmshme, por ndonjëherë këta toptha, të vendosur në fyt, mund të shkaktojnë inflamacion dhe shkaktojnë probleme shëndetësore, ndërsa …

Më tepër »