Home / Showbiz

Showbiz

Ora dhe Lipa publikojnë këngët më të reja

Viti 2016 ishte shumë i suksesshëm për këngëtaret shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa. Por, ato nuk e kanë ndërmend të ndalen, duke synuar tjera suksese, shkruan albinfo.ch. Ora ka publikuar këngën e saj më të re, “Your Song”. Kjo ishte kënga e parë për të pas një viti. Ajo …

Më tepër »

Geti me të dashurën dhe ish-të dashurën në një vend (Foto)

Dasma e menaxherit të Babastars, Dekor Sahiti, i cili është njëherësh vëllai i stilistit Valdrin Sahiti, mblodhi mbrëmë emrat më të njohur nga bota e artit dhe muzikës. Dekori dhe Adea kurorëzuan dashurinë e tyre në mesin e miqve dhe dashamirëve të tyre, shumica prej tyre këngëtarë, shkruan lajmi.net. Meqenëse …

Më tepër »

Gëzim në familjen e Shyhretes, ja çka festojnë (Foto)

Vajza e këngëtares së njohur Shyhrete Behluli, Gresa sot ka një ditë të veçantë, ngase feston ditëlindjen. Urimet për Gresën kanë nisur që në mëngjes nga gjithë familja, por më i veçanti është ai i nënës së saj, Shyhretes, shkruan lajmi.net. ‘Kush ka vajza botën ka.Urime Ditëlindjen vajza ime❤️’ ka …

Më tepër »

Kirsten Dunst e pushtojnë lotët në Kanë (FOTO)

Kirsten Dunst ka fituar famë botërore për rolin e saj në Interview With The Vampire në moshën 12-vjeçare dhe gjithmonë ka tërhequr vemëndjen në tapetin e kuq. Edhe pse ishte  veshur si një princeshë me fustanin ngjyrë blu, e gjithë vëmendja ishte tek sytë e saj në premierën e filmit …

Më tepër »

Ndahen pas 17 vitesh martesë cifti aktorë

Aktori i komedisë Ben Stiller pas 17 vitesh martesë me bashkëshorten e tij Christine Taylor, kanë vendosur t’i japin fund marrëdhënies së tyre. Duke qënë se janë të dy aktorë të njohur dhe mbi të gjitha miq të mirë, mësohet se ata kanë pasur një ndarje me mirëkuptim dhe me shumë …

Më tepër »

Shkumbin Ismaili, mjeshtri i baladave të dashurisë (VIDEO)

Është i njohur për baladat e tij të mrekullueshme shumë të pëlqyera nga publiku shqiptar, por Shkumbin Ismaili në prag të sezonit veror vendosi të vijë me më shumë ritëm në projektin e tij të fundit të titulluar ‘Se ç’mu desht’. Këngët e tij kanë kryesisht për temë dashurinë dhe …

Më tepër »