Home / Sport

Sport

Zyrtare: Vjen përforcimi i radhës tek Shkëndija

Ivan Çelikoviç është përforcimi i radhës i Shkëndijës dhe vjen në skuadër për të përforcuar krahun e majtë të mbrojtjes ‘kuqezi’. Shkëndija bën të vetin mbrojtësin e majtë kroat, Ivan Çelikoviç. 27-të vjeçari vjen nga Inter Zapreshiqi i Kroacisë, ndërsa firmos kontratë për një vit me opsion vazhdimi edhe për …

Më tepër »

“Familja nuk tregon të vërtetën, Schumacher ka …”

Kanë kaluar më shumë se 3 vite kur Michael Schumacher pësoi aksident dhe që prej asaj kohe, 7-të herë kampioni i botës në Formula 1 qëndron në koma. Shumë fansa të tij në të gjithë botën presin lajme për shëndetin e pilotit, por familja ka zgjedhur që Schumacher kurimin ta …

Më tepër »

Agron Memedi përshëndetet nga futbolli aktiv

Agron Memedi, njëri prej futbollistëve më të mirë që është paraqitur në kampionatin e Maqedonisë, ka vendosur në moshën 36 vjeçare të tërhiqet nga futbolli. Ai këtë vendim e mori pasi 22 vite ishte aktiv i kësaj loje. Pritet që Memedi të mbetet ne futboll por tani në ndonjë pozitë …

Më tepër »

Lorik Cana befason për Ramush Haradinajn

Ka disa ditë që lideri i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, qëndron i ndaluar në një burg të Francës. Një urdhërarresti ndërkombëtar, i mbetur rrjeteve informuese të Interpolit, ka bërë që të ndalohet ish-komandanti i njohur i UÇK-së. Solidaritet nga të gjithë shqiptarët për të, thirrje Francës për ta lënë …

Më tepër »

Shkendija me 21 janar udhëton drejt Antalias

Grumbullimi i parë i skuadrës është realizuar dje me çka edhe zyrtarisht kanë nisur përgatitjet dimërore. Futbollistët kishin mundësinë të njoftohen me trajnerin e ri Tomas Brdariç, i cili shpalosi plan programin për fazën përgatitore. Aktiviteti i parë i futbollistëve ishte kontrolli i dhëmbëve, testimet FMS (Functional Movment Screneng)  dhe …

Më tepër »

“Topi i Artë” Ronaldo.. Ronaldo.. Ronaldo.. Ronaldo

Sulmuesi i Portugalisë dhe i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, zyrtarisht është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016. “France Football” e ka shpallur atë më të mirin. Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të katërt Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin …

Më tepër »

Shkëndija humb edhe nga Shkupi

Ekipi I Shkëndijës vetëm, brenda tre ditëve ka pësuar disfatën e dytë në kampionat, duke rrezikuar tashmë  edhe vendin e dytë. Si duket humbja me Vardarin ka lënë pasoja tek futbollistët e Shkëndijës të cilët nuk arrijnë që të rimarin veten nga ajo humbje, njofton Tv Koha. Kjo nikoi edhe …

Më tepër »

David Beckham kthehet te Real Madridi, ja pozita e tij e re

Real Madridi ka rikthyer një tjetër ish-futbollist si ambasador të klubit dhe ai është David Beckham. Klubi është duke ndjekur një plan specifik për zgjerimin e profilit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe specialisti i gjuajtjeve të lira konsiderohet një person që mund t’i hyje shumë në punë politikave …

Më tepër »