Home / Sport (page 302)

Sport

Renova firmos me Demir Imerin

Renova firmos me Demir Imerin

‘Mund të konfirmoj me kënaqësi se Demir Imeri është futbollist i ri i Renovës. Ne jemi të kënaqur që në skuadër ofrojmë një talent të madh si që është Imeri dhe kjo tregon se ne po i përmbahemi planit tonë afatgjatë për të rinovuar ekipin. Mosha e re e Imerit …

Më tepër »

Drita me ekip të njëjtë drejt Ligës së Parë

Drita me ekip te njejte drejt Liges se Pare

‘Jam i kënaqur me këto ditë të para ku punojmë në përgatitje fizike dhe për momentin gjërat rrjedhin mirë. Ekipi mbetet i njëjtë dhe shpresojmë që kjo do të jetë e mjaftueshme që të ruajmë pozitën që kemi në renditje. Nuk kemi asnjë përforcim, pasi nuk mund të gjejmë diçka …

Më tepër »

Merkato e zbehtë e skuadrave vendore

Merkato e zbehte e skuadrave vendore

Në përgatitje e sipër për vazhdimin e kampionatit dhe në tentim për tu përforcuar me qëllim të përmbushjes së ambicieve, skuadrat e Ligës së Parë të Maqedonisë në vend tentojnë të angazhojnë përforcime. Prej skuadrave shqiptare spikat Renova që ka angazhuar Suat Zendelin dhe Sashko Pandevin, ndërsa Shkëndija deri tani …

Më tepër »

Koment: Por a i trukonte dot Kuzhe i vetem ndeshjet?

Koment: Por a i trukonte dot Kuzhe i vetem ndeshjet?

Nuk eshte hera e pare dhe sipas gjasave as e fundit qe ndeshje te kombetares dyshon te trupuara. Sic eshte shkruar ne mediat greke dhe shqiptare nje fare “portugezi” ka permendur edhe trajnerin e Shqiperise, qe korrespondon me emrin e Josip Kuzhese, duke thene se kish folur me te ne …

Më tepër »

Milan fitore të thellë ndaj Novarës, 1 pikë larg Juventusit

Milan fitore te thelle ndaj Novares, 1 pike larg Juventusit

Milani ka fituar 0-3 në transfertë përballë skuadrës modeste të Novarës ( e cila në mesjavë i hapi probleme në ndeshjen e Kupës së Italisë, ndeshje e fituar nga kuqezinjtë vetëm pas kohës shtesë), dhe ruan distancën -1 pikë me Juventusin kryesues, që fitoi mbrëmjen e së shtunës 2-0 përballë …

Më tepër »

Barça e Reali të frikshëm, Messi-Ronaldo, garë goleadash

Barca e Reali te frikshem, Messi-Ronaldo, gare goleadash

Barcelona dhe Real Madrid nuk lëshojnë terren as pas javës së fundit të fazës së parë të Primera Division. Katalanasit fituan bindshëm në transfertën e Malagas 4-1 me një tregolësh të Messit, duke dhënë sinjale zgjimi në kampionat pas atij barazimi në derbin kundër Espanyol. Nga ana tjetër, Real Madrid …

Më tepër »

Plas te Real Madridi, lojtaret rebelohen kunder Moruinhos

Plas te Real Madridi, lojtaret rebelohen kunder Moruinhos

Tek Real Madrid gjerat po shkojne si mos me keq teksa trajneri perfshihet ne debate te ashpra me dy lojtare kryesore, kapitenin dhe mbrojtesin spanjoll. Gazeta ‘Marca’ shkruan ne numrin e saj se ne skuadren e Real tensioni eshte i larte. Trajneri Mourinho ka debatuar ashper me mbrojtesin Ramos. “Me …

Më tepër »

Elezi largohet nga Renova

Elezi largohet nga Renova

‘Është e vërtetë se më nuk jam pjesë e Renovës, pasi ditë më parë kemi ndërprerë bashkëpunimin. Pas ardhjes së Zendelit, mu bë me dije se nuk u nevojitem në të ardhmen, këshu që ndarja ishte zgjidhja më e mirë. Zendelin e kam shok, e respektoj dhe i dëshiroj shumë …

Më tepër »

Rufeja-M angazhon Osmanin dhe Miftarin

Rufeja-M angazhon Osmanin dhe Miftarin

‘Ne vazhdimisht kërkojmë të angazhojmë futbollistë cilësor dhe së fundmi kemi arritur marrëveshje me Osmanin dhe Miftarin. I pari është futbollist i ri, mesfushor kualitativ, para se gjithash potencial që pritet të përparojë edhe më shumë te ne, ndërsa për portierin Miftari s’ka nevoj të flas, pasi ai tani më …

Më tepër »