Home / Sport (page 302)

Sport

UEFA: Fusha e San Siros, e mirë

UEFA: Fusha e San Siros, e mire

1 prill-“Interi dhe Milani po tentojnë të rregullojnë problemin duke shtruar barin disa herë gjatë sezonit, por shumë ndeshje janë luajtur në kushte më pak se ideale. Por, kur e kemi parë gjendjen e fushës para sfidës ndaj Barcelonës, gjithçka ishte në rregull. Është dallim mes një fushe të pranueshme …

Më tepër »

A do gjejë Shkëndija golin?

A do gjeje Shkendija golin?

Diçka po ndodh në skuadrën kampione, sa i përket shënimit të golave. Shkëndija pas fitores 2:3 në transfertën me Bregallnicën në fillim të stinorit pranveror, në vazhdim rradhitën tre përballje pa gol të shënuar, prej të cilave dy në Tetovë. Shkëndija fillimisht u mund 0:1 nga Vardari, barazoi 0:0 me …

Më tepër »

Renova pret Teteksin, Shkëndija përballet me Ohrid 2004

Renova pret Teteksin, Shkendija perballet me Ohrid 2004

Liga e Parë e futbollit vendor sjell ndeshjet e javës së 23-të, të cilat do të zhvillohen në dy ditë. Renova përsëri luan me Teteksin, Vardari pret Bregallnicën, ndërsa Rabotniçki s’duhet të ketë probleme me 11 Oktomvrin. Të dielën Shkëndija në Tetovë ndeshet me Ohrid 2004, Metalurgu pret Napredokun, ndërsa …

Më tepër »

Regjistri Qendror pranon Shaqirin

Regjistri Qendror pranon Shaqirin

“Më datë 29 mars 2012, Regjistri Qendror i Republikës së Maqedonisë, sektori Tetovë, ka dalë me qëndrim zyrtar, përmes së cilit pranon si legjitim Kuvendin e mbajtur më datë 2 mars të vitit 2012 dhe vendimet të cilat u sollën në të njëjtin kuvend. Me këtë edhe zyrtarisht del në …

Më tepër »

Kuvendi zgjedh Ibishin për kryetar

Kuvendi zgjedh Ibishin per kryetar

Vazhdojnë paqartësitë në KF Shkëndija, pasi të martën në mbrëmje në Tetovë është mbajtur kuvendi i jashtëzakonshëm i kësa skuadre. Kuvendarët kanë shkarkuar nga posti i presidentit Nuriman Shaqirin, ndërsa në vend të tij emërohet Idriz Ibishi, i cili deri kohë më parë kishte rolin e nën-kryetari të skuadrës tetovare. …

Më tepër »

Zhuta përgatitet në Kroaci

Zhuta pergatitet ne Kroaci

“Jemi vendosur në Hotel Pula, këtu në Pullë të Kroacisë. Kemi në dispozicion kushte të shkëlqyeshme për punë dhe shpresojmë që t’i shfrytëzojmë maksimalisht, për përgatitje sa më cilësore”, deklaroi boksieri Fatlum Zhuta, i cili njoftoi se në Kroaci do të qëndrojë deri më 6 prill. Boksieri më i mirë …

Më tepër »

CR7: Më të mirët fitojnë liga të ndryshme!

CR7: Me te miret fitojne liga te ndryshme!

Ylli i Real Madrid, Kristiano Ronaldo, ka treguar se mendon që trajneri më i mirë apo lojtari më i mirë është vetëm ai që “duhet të triumfojë në kampionate të ndryshme”, si dhe vlerësoi lidhjen e tij me Zhoze Murinjon si “perfekte”. Në një intervistë të dhënë për televizionin portugez …

Më tepër »

Çisora-Hej, plan për ndeshje në ring

Cisora-Hej, plan per ndeshje ne ring

Frenk Uorren, promotori i ndeshjeve të Derek Çisora, ka bërë të qartë se ky i fundit ka apeluar heqjen e licencës së tij dhe po bëhet gati për një ndeshje të pashmangshme ndaj Devid Hej. “Kjo është një ndeshje që vjen natyrshëm, pavarësisht asaj që thonë të tjerët. Kjo është …

Më tepër »

Spanja injoron Shqipërinë për Korenë e Jugut

Spanja injoron Shqiperine per Korene e Jugut

Duke mësuar se trajneri i iberikëve kërkonte kundërshtar të fortë, atëherë drejtuesit e Federatës Spanjolle kanë pranuar ftesën e Koresë së Jugut, duke injoruar plotësisht Shqipërinë e Maqedoninë, skuadra të cilësuara të një niveli më të ulët sesa ekipi aziatik. Ndërsa drejtuesit e Federatës Shqiptare të Futbollit dhe Federatës Maqedonase …

Më tepër »

“Futbolli nuk është seks telefonik!”

8846.jpg

“Hyrja 90 euro = 1 euro për minutë? Futbolli nuk është seks telefonik!”, ishte parulla që u shpalos në fillimin e pjesës së dytë të ndeshjes Schalke-Bilbao. Tifozët e Shalkes, prej shumë ditësh kanë protestuar për trajtimin që u është bërë nga drejtuesit e Atletik Bilbao, të cilët kanë caktuar …

Më tepër »