Home / Sport (page 309)

Sport

Yaya Toure – futbollisti më i mirë i Afrikës 2011

8058.jpg

Mesfushori i Man Cityt dhe Bregut të Fildisht, është shpallur më i miri në “Kontinentin e zi” të enjten, në ceremoninë e organizuar në kryeqytetin e Ganës, Akra. Yaya Toure, futbollisti nga Bregu i Fildisht që luan për Manchester Cityn, është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit 2011 në …

Më tepër »

KOSOVA -MAQEDONIA 24-24

KOSOVA -MAQEDONIA 24-24

Hendbollistët e rinj kosovar të Përfaqësueses U17 ne konkurrencën e meshkujve zhvilluan takimin e fundit ne këtë vit me skuadrën gjegjëse të Maqedonisë duke e për përmbyllur me rezultat të barabartë 24:24 pas një ndeshje shumë interesante dhe enigmatike sa i përket rezultatit deri në fund. Hendbollistët e rinj kosovar …

Më tepër »

Torres: Liverpul më gënjeu

Torres: Liverpul me genjeu

“Udhëheqja e Liverpollit nuk i kanë mbajtur premtimet dhe kam shkuar kur e kam kuptuar se nuk dua të jem pjesë e një projekti që do të zgjaste shumë vjet”, ka thënë Torres. Sulmuesi i dështuar i Chelseat ka vendosur të flasë për kalimin e tij nga Liverpooli. Duke folur …

Më tepër »

Gotze: Preferoj Realin ose Barcën

Gotze: Preferoj Realin ose Barcen

Për 19 vjeçarin e Dortmundit në garë janë shumë top-klube sidomos angleze, mirëpo ai vet ka thënë se preferon transferimin në Spanjë. Ylli i Borussia Dortmundit, Mario Gotze ka thënë se ai preferon transferimin te dy gjigantët spanjollë, Real Madridi ose Barcelona. Për 19 vjeçarin e Dortmundit në garë janë …

Më tepër »

Barce bëri për në spital Hospitaletin

Barce beri per ne spital Hospitaletin

Barcelona ka shënuar një fitore tmerrësisht të lartë kundër L’Hospitalet në Camp Nou me rezultat 9-0. Barcelona e ka shndërruar ndeshjen në Kupën e Mbretit në një ndeshje tenisi. Skuadra katalanase ka maskaruar 9-0 modestët e Hospitalet. Kjo ishte ndeshja e kthimit pasi ndeshjen e parë Barcelona e kishte fituar …

Më tepër »

11 Oktomvri kërkon Nuhih dhe Demirin

11 Oktomvri kerkon Nuhih dhe Demirin

“Me skuadrën e 11 Oktomvri jemi në bisedime që nga fillimi i kampionatit, pasi ata kanë shfaqur interesim të madh për mua. Më kanë ofruar kushte të mira, por do të presim deri te hapja e transferime pastaj do të vendosi se ku do të vazhdoj me karrierën time. Gjithsesi …

Më tepër »

Volejboll: ‘Shkëndija, skuadra më e mirë shqiptare’

Volejboll: 'Shkendija, skuadra me e mire shqiptare'

“Në përgjithsi gjërat rrodhën në mënyrë të përkryer, duke filluar nga çështjet organizative, deri te triumfi jonë në finale. Ne si klub dhe Tetova si qytet dëshmuam se kemi aftësi për të organizuar një eveniment të këtillë si që është ‘Super Kupa mbarëkombëtare’. Ndërsa në aspektin sportiv duke fituar për …

Më tepër »

Renova në pritje të risive të para

Renova ne pritje te risive te para

‘Kjo skuadër e Renovës ka cilësi në vete, pasi para dy viteve fitoi titullin, ndërsa rregullisht luan në Evropë. Megjithatë si në çdo ekip edhe ne kemi nevojë për disa përforcime të cilët do të rritnin konkurencën në skuadër dhe do të na ndihmonin për paraqitje më të suksesshme. Për …

Më tepër »

Arsenal përgatitet për ‘Revolucionin’ gjerman

Arsenal pergatitet per "Revolucionin" gjerman

Sulmuesi i Koln do të ishte zëvëndësuesi ideal i hollandezit Robin Van Persie ndërsa Gotze është një mesfushor i avancuar me një të ardhme të sigurtë përpara. Sipas “Daily Mirror”, Arsenal do të përjetojë në janar një mini revolucion. Merkatoja verore e Topçinjëve nuk e ka bindur teknikun Arsene Wenger …

Më tepër »

Bayern Mynih me sponsor të ri

Bayern Mynih me sponsor te ri

Kompania e madhe ruse sipas agjencisë së lajmeve “Interfax” që citon burime të sigurta, është gati të sponsorizojë bavarezët dhe për këtë arsye administratori i deleguar i kompanisë Alexei Miller është takuar me drejtuesit e Kampionëve gjermanë Karl-Heinz Rummenigge e Uli Hoeness. Gjigandi rus i gazit, Gazprom mund të sponsorizojë …

Më tepër »