Home / Sport (page 309)

Sport

Messi fiton Topin e Artë!

Messi fiton Topin e Arte!

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Lionel Mesi bën një tris të artë duke u shndërruar në një “diktator” të trofeve. Në vitin e Barcelonës edhe lojtari më i mirë i vitit që fiton Topin e Artë është pikërisht ai, Mesi, i cili për të tretin vit rradhazi mban në …

Më tepër »

Haxhi Krasniqi mbron titullin

Haxhi Krasniqi mbron titullin

Kampioni WBO i Europës dhe Numri 6 i botës në kategorinë gjysmë të rëndë Haxhi-Robin Krasniqi në mbrojtjen e parë të titullit të tij ka shënuar të shtunën një fitore spektakulare duke e shkatërruar kundërshtarin e tij në raundin final, pas një lufte shumë të shpejt dhe të ashpër. 1.800 …

Më tepër »

Hasani, sportisti shqiptar i vitit në Maqedoni

Hasani, sportisti shqiptar i vitit ne Maqedoni

Të premten në Tetovë Klubi i Atletikës Studenti, Komunat e Tetovës dhe Gostivarit si dhe Liga shqiptare e futbollit në Austri organizuan manifestim në të cili zgjodhën futbollistin Ferhan Hasani si sportisti më i mirë i vitit 2011 në Maqedoni.Sportisti më i mirë në diasporë u zgjodh boksieri Nuri Seferi, …

Më tepër »

Shqiptarët e Maqedonisë s’besojnë në Ligë gjithëshqiptare

8168.jpg

‘Ideja është e mirë, do të donim të luajmë së bashku me bashkëkombasit tanë nga Shqipëria e Kosova, mirëpo për momentin kjo mbetet dëshirë e parealizueshme, pasi për këtë vendosin FIFA dhe UEFA’. Ky mund të jetë përkufizimi i opinionit të funksionarëve shqiptar të futbollit në Maqedoni, sa i përket …

Më tepër »

Kajtazi braktis Shkëndijën dhe transferohet në Katar

Kajtazi braktis Shkendijen dhe transferohet ne Katar

“Jam pritur shumë mirë në Doha. Kemi arritur marrëveshje që për pesë muajt e ardhshëm të jem pjesë e Qatar Sports Club, me mundësi të zgjatjes së saj”, është shpreur shkurt Adriatik Kajtazi, pas arritjes në kryeqytetin e Katarit. Shkëndija e Tetovës mbeti pa njërin nga volejbollistët e saj më …

Më tepër »

Diego Forlan te Barcelona?

Diego Forlan te Barcelona?

Me sa duket Barcelona është treguar menjëherë e gatshme të afrojë në ekip bomberin amerikano-jugor pasi ky i fundit pëlqehet shumë edhe nga Pep Guardiola. Sipas revistës sportive katalanase “Sport”, Barcelona për të mos ndjerë dëmtimin e gjatë të sulmuesit të saj David Villa po shikon të sjellë në Camp …

Më tepër »

Luis Enrique i bindur: De Rossi qëndron

Luis Enrique i bindur: De Rossi qendron

Sipas teknikut spanjoll, 24-vjeçari nuk do të largohet nga skuadra aktuale pasi dëshira e futbollistit është të luajë për vendin e tij të lindjes sepse aty ndihet më i qetë. Mesfushori është në tratativa për të rinovuar kontratën me klubin verdhekuq. Sipas teknikut spanjoll, 24-vjeçari nuk do të largohet nga …

Më tepër »

Messi: Përjetësisht blaugrana

Messi: Perjetesisht blaugrana

“U rrita në Akademinë e Barcelonës dhe u bëra i famshëm po këtu. JShpresoj të qëndroj këtu, deri kur të lodhen me mua dhe shpresoj që kjo të mos ndodhë kurrë. Nuk e shoh veten me fanelën e Real Madridit dhe me asnjë tjetër”, tha mes tjerash Lionel Messi. Leo …

Më tepër »

FERHAN HASANI SPORTISTI SHQIPTAR I VITIT 2011

FERHAN HASANI SPORTISTI SHQIPTAR I VITIT 2011

Futbollisti Ferhan Hasani është shpallur sportisti më i mirë i vitit 2011 në Maqedoni, në manifestimin e mbrëmshëm të organizuar në Tetovë nga Klubi i Atletikës Studenti, Komunat e Tetovës dhe Gostivarit si dhe Liga shqiptare e futbollit në Austri. Sportisti më i mirë në diasporë u zgjodh boksieri Nuri …

Më tepër »