Humbë jetën G.M 60 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Progër të Devollit.

Një 60-vjeçar u lëndua rëndë pasi e zuri poshtë zetori.

Noa ka mësuar se G.M, ka qenë duke punuar në fshatin Progër me një mjet tip zetor, i cili është batuar dhe për pasojë dyshohet se e ka zënë poshtë.

 

Ai ka marrë plagë të rënda në trup, dhe ndërroi jetë në spitalin e Korçës.

Pas ngjarjes, burri është dërguar për ndihmë, por gjithçka ka qenë e kotë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.