Kremi natyral që eliminon rrudhat në një javë

Përveç moshës ekzistojnë edhe një sërë faktorësh të tjerë që ndikojnë në shfaqjen e rrudhavetë parakohëshme si ekspozimi i tepërt ndaj rrezeve të diellit, pirja e duhanit, përdorimi i barnave të caktuara, stresi, rënia në peshë, mungesa e vitaminës E dhe predispozicioni gjenetik.

Receta që do t’ju paraqesim në këtë postim do t’ju ndihmojë në minimizimin e rrudhave të shfaqura dhe në parandalimin e shfaqjes së rrudhave të tjera.

Përbërësit: 1 filxhan xhel Aloe Vera i freskët, 1 lugë çaji acid L-Askorbik pluhur (vitaminë C), 2 lugë çaji vitaminë E në formë vaji dhe 2 lugë çaji vaj kokosi ekstra i virgjër.

Përzieni sëbashku të gjithë përbërësit dhe vendosini në një kavanoz qelqi të errët. Aplikojeni kremin 2 herë në javë gjatë natës. Kremin e krijuar mund ta ruani në frigorifer