Televizioni Koha
Ballina > Lajme > Maqedoni
24 prill-Nga BDI thonė se arrestimi i aktivistit tė tyre nuk ka tė bėjė me ndonjė kundėrvajtje por se ai me aktivitetin e tij ka arritur tė sigurojė votat pėr BDI-nė jo vetėm nga shqiptarėt e Ohėrit por edhe nga turqit dhe romėt.
24 prill-Bashkimi Demokratik pėr Integrim posedon dyshime tė bazuara, tė cilat do t’i dorėzojė sot Prokurorisė, se procedura e privatizimit, ose mė saktė, pasurimi i Menduh Thaēit nė kurriz tė shqiptarėve tė Tetovės, ka qenė i paligjshėm dhe kriminal. Falė kėtij pasurimi, sot, begu i PDSH-sė Menduh Thaēi, financon politikat e tij antikombėtare m...
24 prill-“Sot jemi para shtėpisė sė Musa Xhaferit, i cili mban pozitėn e zv/kryeministrit deri mė 27 Prill nė mbrėmje. Vetėm nė diktatura njė punonjės shteti mund tė ketė shtėpi tė kėtillė, tė cilėn rroga qė merr Musa assesi nuk e justifikon! Just...
24 prill-Kryetari Rufi Osmani argumentoi se fondet e zeza financiare qė Bdi i harxhon nė zgjedhje pėr tė korruptuar shtresat e varfėra sociale janė parat korruptive qė kuadro tė Bdi-sė i kanė marun si korrupsione tė majme nė shumė tendera korrupti...
24 Prill - Hajrushi ishte i martuar me Himenten, e lindur si Hikemte Elmazi, aq sa dihet. Ata ishin tė martuar vetėm pėr tre muaj. Ai ka lindur mė 19 korrik tė vitit 1968, derisa nė momentin e vrasjes i kishte mbushur 24 vjet.
24 prill-Ndėrkohė, i fundit nė kėtė listė renditet Afganistani, nė vendin e 162 nė botė, duke mos harruar vendet arabe sidomos Siria, Iraku, Libia. Kur pėrpilon kėtė listė merr parasysh shumė parametra, duke pėrfshirė nivelin e krimit, marrėdhėnie...
24 prill-“PDSH po rikthehet shumė fuqishėm. E kėrkojė ēdo votė tuajėn pėr shkak se vetėm ashtu mė 28 prill do tė ndėrpritet zullumi ndaj shqiptarėve nga ana e BDI-sė. Pas kėsaj dite nuk do tė ketė mė aksione policore tė organizuara nga BDI. Nuk do...
24 prill-“Unė ju siguroj se ne nuk bėjmė asnjė hap pas, por tė gjitha ato parashikime, tė gjitha ato qė ne i pasqyrojmė tė shkruara nė letėr, edhe e realizojmė, sepse nuk e konsiderojmė votėn vetėm si njė obligim tė rėndomtė qė duhet ta bėjė ēdo q...
22 Prill - “Kjo qė po bėn BDI ėshtė njė tragjedi politike dhe kėrcėnim i zgjedhjeve tė lira dhe demokratike, tha Izet Zeqiri, pas pranimit tė letrės dėrguar nga Ali Ahmeti.
23 prill-Nėse ata ēojnė porosi kėrcėnuese unė hapur u them atyre dhe u premtoj juve se sa pėr BDI dhe Ali gajle nuk kam me njė deputet hy nė qeveri’’theksoi lideri i PDSH-sė. "Pyetja ėshtė kjo, cila ėshtė detyra e marrė e Menduh Thaēit, paturpėsia...
23 prill-Bashkėsia vendore pėrgėnjeshtron tė gjitha kėto premtime me qėllime politike nė vrullin e zgjedhjeve parlamentare nga individė dhe institucione qė e kanė anashkaluar me vite Sllatinėn nė tė gjitha nivelet pėrfshirė problemet me ujin e pi...
23 prill-Ai mes tjerash theksoi se si qėllim tjetėr I kėsaj vizite ishte qė nga afėr tė shohim se cfar mund tė pėrshtasim nga legjistlacioni I kėtushėm qė tė tė realizojmė nė legjistlacionin e Shqipėrisė.

Ads
Sondazh
Pėr moment nuk kemi asnjė sondazh
Arrestohet shefi i shtabit zgjedhor tė BDI-sė nė Ohėr Nafi Huseini
24 prill-Nga BDI thonė se arrestimi i aktivistit tė tyre nuk ka tė bėjė me ndonjė kundėrvajtje por se ai me aktivitetin e tij ka arritur tė sigurojė votat pėr BDI-nė jo vetėm nga shqiptarėt e Ohėrit por edhe nga turqit dhe romėt.
BDI-ja dorėzon nė Prokurori dosjen e "Interprometit"
24 prill-Bashkimi Demokratik pėr Integrim posedon dyshime tė bazuara, tė cilat do t’i dorėzojė sot Prokurorisė, se procedura e privatizimit, ose mė saktė, pasurimi i Menduh Thaēit nė kurriz tė shqiptarėve tė Tetovės, ka qenė i paligjshėm dhe kriminal. Falė kėtij pasurimi, sot, begu i PDSH-sė Menduh Thaēi, financon politikat e tij antikombėtare me 200 mijė euro tė ardhura mujore qė sjell kompania “Interpromet”, duke na dhėnė shumė arsye pėr tė besuar se, janė pikėrisht pasuria dhe biznesi, motivi i tė qenit tė tij nė politikė’, thuhet nė komunikatėn e BDI-
Ibraimi: Musa Xhaferi me shtėpi milionėshe
24 prill-“Sot jemi para shtėpisė sė Musa Xhaferit, i cili mban pozitėn e zv/kryeministrit deri mė 27 Prill nė mbrėmje. Vetėm nė diktatura njė punonjės shteti mund tė ketė shtėpi tė kėtillė, tė cilėn rroga qė merr Musa assesi nuk e justifikon! Justifikimi i vetėm ėshtė korrupsioni, hajnia, vjedhja e fondeve tė mėrgimtarėve, dhe shitja e interesit kombėtarė.
Copyright © 2013 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio