Oferta e lartë e Juventusit për Perinin, i ofron tre lojtarë për ta rrëmbyer portierin italian

GENOA, ITALY - MAY 20: Mattia Perin of Genoa cries as he greets the crowd after the serie A match between Genoa CFC and Torino FC at Stadio Luigi Ferraris on May 20, 2018 in Genoa, Italy. (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Kampioni i ri i Italisë, Juventus është në kërkim të një portieri për edicionin e ri.

Pas largimit të Gianluiggi Buffon, numri një i ‘Zonjës së Vjetër’, pritet të jetë polaku Wojciech Szczesny.

Por Juventusi po synon transferimin edhe të reprezentuesit italian, Mattia Perin.

25-vjeçari ka shkëlqyer me fanellën e Genoas në katër vitet e fundit dhe ka pranuar se do t’i pëlqente transferimi te Juventusi.

Mattia Perin. (Getty Images)

Sipas gazetës italiane Corriere Dello Sport, Juventus tanimë ka bërë një ofertë zyrtare te Genoa.

Kampionët italian nuk kanë ofruar para por tre lojtarë për Genoan.