Herri Redknap ka bėrė tė ditur se Totenhemi ka hequr dorė nga huazimi dy mujor i mesfushorit Dejvid Bekham nga Los Anxhelos Galaksi.
Administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galiani, bėri tė ditur sot se ėshtė pothuajse plotėsisht i sigurt transferimi i Ronaldinjos te klubi brazilian i Flamengos.
Edin Dzeko ėshtė zyrtarisht pjesė e Manēester Sitit, pasi ka nėnshkruar njė marrėveshje prej katėr vitesh e gjysmė nga gjermanėt e Volfsburgut.
Blerja e re e Juventusit, Luka Toni, foli pėr herė tė parė si bardhezi gjatė prezantimit zyrtar pasditen e tė shtunės.
Milani shėnoi fitore me rezultat 1:0 si mysafir nė pėrballje me skuadrėn e Cagliarit, nė ndeshjen e javės sė 18-tė tė Serie A.
Mesfushori shqiptar me pasaportė zvicerane, Valon Behrami, ka arritur njė marrėveshje pėrfundimtare me skuadrėn italiane tė Fiorentinės.
Mesfushori Lorik Cana dėshiron tė sjellė nė kryeqytetin kosovar ekipin e njohur turk, Gallatasaraj.
Guxhufi nė Shkėndijė vjen si mbėshtetje pėr numrin njė, Suad Zendelin, i cili nė sezonin vjeshtor kishte minutazhė maksimale, pas asnjė lojė pushim.
“Jam i lumtur pėr rrikthimin tim nė Renovė, skuadėr ku vazhdimisht kam potencuar se kam shumė miq. Kemi patur bashkėpunim tė shkėlqyeshėm nė tė kaluarėn, ndėrsa shpresoj qė tani tė jemi edhe mė tė sukseshėm. Unė do jap mė tė mirėn nga vetja ime qė...
Manchester United ruajti kryesimin nė Premier Ligė pas fitores mė rezultat 2:1 si udhėtues nė takim me West Bromvich-in, nė ndeshjen e javės sė 21-tė.
Numri nje boteror, spanjolli Rafael Nadal, e nisi vitin e ri me nje fitore ndaj rivalit te tij, zviceranit Roger Federer, ne finalen e turneut te tenisit ne Abou Dhabi, te shtunen.
Barcelona e ka filluar mirė vitin 2011, duke shėnuar fitore tepėr tė rėndėsishme kundėr Levantes me rezultat 2-1, dhe duke rritur diferencėn nė pesė pikė mė shumė se Real Madridi qė ka njė ndeshje mė pak.

Copyright © 2014 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio