Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 302
Dita e parė e grumbullimit tė futbollistėve shqiptarė qė luajnė nė Zvicėr dhe nė shtetet pėrreth ka qenė e kėnaqshme pėr stafin teknik tė FSHF-sė, qė kryesohet nga trajneri i kombėtares, Josip Kuzhe.
Sulmuesi holandez i Hamburgut, Rud van Nistelroi thuhet se ka kėrkuar nga klubi qė tė lihet i lirė pėr tu rikthyer tek Reali i Madridit, pasi dėgjoi se 'mbretėrit' ishin tė interesuar pėr shėrbimet e tij. Reali kėrkon njė sulmues, pas dėmtimit dhe pauzės sė gjatė qė e pret Gonzalo Higuainin.
Zendeli i ėshtė bashkuar ekipit nga dita e ejnte, ndėrsa pėr shkaqe famijlare serbi Nikitoviq qėndroi nė vendlindje pak mė gjatė. Shkėndija ndėrkohė vazhdon me stėrvitjet e rregullta nė pritje tė ndonjė pėrforcimi tė ri.
Tetovarėt tani mė tre ditė janė duke u stėrvitur me intensitet tė shtuar, ndėrsa paraditėn e tė premtes futbollistėt i’u nėnshtruan testit professional tė qėndrueshmėrishtė fizike, tė cilėn e kreu profesori Metin Dalip, i cili njėherit ėshtė i pun...
Presidenti i Konfederatės Aziatike, Mohamed Bin Hamam, deklaroi sot, se nuk ka aspak ndėrmend tė ndryshojė datat dhe vendet e takimeve, duke konfirmuar se finalet e turneut Botėror do tė zhvillohen nė periudhėn e caktuar qershor-korrik.
Behar Maliqi i cili tė martėn kishte arritur marrėveshje me drejtuesit e Shkėndijės pėr bashkėpunim njė vjeēar, megjithatė nuk ėshtė paraqitur nė grumbullimin e ekipit. Sipas nėnkryetarit, Idriz Ibishi, Maliqi nė moment tė fundit i ka njoftuar se ...
Skuadra kampione e vjeshtės nė Ligėn e Parė, Shkėndija, sot ka nisur me pėrgatitjet para startit tė gjysmėstinorit pranveror. Guxhufi dhe Allomeroviq ishin risitė e vetme nė taborin ‘kuq e zi’, derisa kryesia e klubit paralajmėron aktivizime tė re...
Pas Guxhufit dhe Allomeroviq-it, mesfushori 24 vjeēar nga Kosova, Behar Maliqi ėshtė pėrforcimi i tretė i skuadrės kampione tė vjeshtės nė Ligėn e Parė tė Maqedonisė nė futboll. Shkėndija tė mėrkurėn nė orėn 12:00 nis fazėn pėrgatitore, ku tė pran...
Lionel Mesi ėshtė shpallur fitues i “Topit tė Artė 2010”, duke u kurorėzuar kėshtu si futbollisti mė i mirė i planetit.
Pasi kam luajtur nė ekipet tetovare Shkėndijė dhe Renovė, isha i mendimit se duhet tė provoj diēka tė re. Kisha oferta nga skuadra tė kampionatit tė Shqipėrisė dhe nga Rabotniēki, por Metalurgu ishte mė konkret, ofroi kushte mė tė mira, kėshtu qė ...
Skuadra kampione e futbollit tė Maqedonisė, Renova, tė hėnėn ka startuar me pėrgatitjet pėr vazhdimin e kampionatit nė Ligėn e Parė tė futbollit nė vend. Me tre pėrforcime tė reja, dhe dy futbollistė tė larguar, nga tabori i xhepēishtasvėe paralaj...
Boksieri gostivaras Nuri Seferi ėshtė shpallur sportisti shqiptar mė i mirė i vitit 2010 nė Maqedoni. Komuna e Tetovės, nė bashkėpunim me komunat e tjera shqiptare tė Republikės sė Maqedonisė, Klubin e Ateltikės Studenti dhe gazetarėt shqiptar tė ...

Copyright © 2014 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio