Televizioni Koha
Ballina > Sport > Faqja 309
Tė shtunėn nė kuadėr tė elitės sė futbollit vendor nė program janė ndeshjet e javės sė 14-tė. Rabotniēki – Shkėndija ėshtė kryendeshja e javės qė do tė zhvillohet nė stadiumun “Filipi i Dytė”, ndėrkohė nė Tetovė Renova nėn drejtimin e trajnerit tė ri, Bylbyl Sokoli do tė kėrkoj hakmarje pėrballė Vardarit pėr eliminimin nga Kupa e Maqedonisė.
Kampionėt nė fuqi, kanė vendosur t’ia besojnė pankinėn Sokolit, i cili zėvendėson nė kėtė post Nexhat Shabanin, qė u largua nga skuadra dy javė mė parė.
Njė gol i vetėm i Genc Isenit i ka mjaftuar Teteksit pėr tė mundur Horizontin dhe pėr tė vazhduar mė tej garat nė Kupėn e Maqedonisė. Metalurgu dhe Napredoku pa probleme ruajtėn epėrsinė nga ndeshjet e para, ndėrsa Vardari ėshtė eliminuar nga Tikv...
“Jam i kėnaqur me atė qė tregova kundėr Bregallnicės edhe pse e dij se mundem edhe mė shumė. Megjithatė edhe vetė e ndjej se kasha paraqitje mė tė mirė se nė herėt paraprake dhe shpresoj se do tė vazhdoj tė pėrmirėsohem. Nė kėtė drejtim dua tė pra...
“Plagėt nga ai eliminim ende nuk na janė shėruar, prandaj tani do tė jemi mė tė kujdesshėm. Megjithatė edhe pėrkundėr gjithė asaj qė ndodhi nė kuadėr tė Kupės, kėsaj rradhe nuk ka hapėsirė pėr lėshim dhe premtoj se do tė mundim Vardarin. Jo njė, p...
“Mė nė fund arritėm tė fitojmė dhe kjo ėshtė shumė e rėndėsishme. Ne gjatė gjithė kohės kemi luajtur mirė, por mungonin rezultatet. Kishim nevojė pėr njė fitore dhe tani mendoj se do tė jetė mė lehtė. Besoj se ky tre pikėsh do ngrejė moralin nė ek...
“Patjetėr tė jemi tė kėnaqur me fitoren, pasi ne ishim nė moment delikat, ndėrsa pėr kundėrshtar kishim njė skuadėr qė tradicionalisht ėshtė e papėrshtatshme pėr ne. Pas humbjes nga Teteksi dhe largimit tė papritur tė trajnerit Miha, nė ekip ndjeh...
“Terreni i Horizontit ishte nė gjendje katastrofale dhe nuk e kam tė qartė se si arbitrat lejuan tė zhvillohet njė ndeshje e Ligės sė Parė. Nuk dua tė duke sikur kėrkoj alibi pėr disfatėn e pėsuar, por me tė vėrtetė terreni ishte nė gjendje tė mje...
Tifozėt e Teteksit gjatė pėrballjes me Pelisterin vazhduan me sjelljen e tyre duke sharrė dhe ofenduar shqiptarėt, ndėrsa pas takimit nė muret e zyrave tė Shkėndijės kanė vizatuar shenja dhe mbishkrime tė ndryshme me pėrmbajtje ofenduese.
Shkėndija e Tetovės pas fitores 2:0 pėrballė Bregallnicės, ka marr pėrsėri kreun e renditjes duke shfrytėzuar barazimin 0:0 tė Metalurgutme Skopjen, dhe humbjen 2:0 tė Renovės nga Horizont Turnova.
Shkėndija ka mbetur pa trajner, pasi Edmond Miha ka braktisur pankinėn e kėsaj skuadre. Largimi i tij vjen njė ditė para sfidės me Bregallnicėn, ndėrsa mbeten tė paqarta arsyet qė e detyruan trajnerin pėr njė hap tė tillė. ‘Kuq e zinjtė’ nė sfidėn...
Tė shtunėn dhe tė dielėn do tė zhvillohen sfidat e javės sė 13-tė nė Ligėn e Parė, nėtė cilėn Renova ėshtė mysafire e Horizontit, ndėrsa Shkėndija pret Bregllanicėn. Pikėrisht pėrballje nė Turnovė tė Strumicės, mes Horizontit dhe Renovės ėshtė der...

Copyright © 2014 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio