VIDEO/ Himni shqiptar bën bashkë tifozë e lojtarë në Zyrih

Shqipëria dhe Kosova u përballën në një ndeshje miqësore në Zyrih të Zvicrës, sfidë që u fitua 3-0 nga skuadra e Bernard Challandes, ndërsa kuqezinjtë e Panuccit lanë vërtetë për të dëshiruar.

Gjithsesi, tifozëria ishte fituesja e vërtetë e spektaklit në Zyrih, pasi kishin mbushur shkallët e stadiumit dhe përkrahën të dy skuadrat gjatë gjithë 90 minutave.

Momenti më i bukur ishte ai i luajtjes së himnit kombëtar shqiptar, ku lojtarët e të dy skuadrave, por edhe rreth 20 mijë tifozët e pranishëm, kënduan së bashku në kor.

https://www.facebook.com/SuperSport.lajme/videos/1801136300183357/

© SYRI.net