Wenger befason gjithë botën me skuadrën e re

Wenger befason me destinacionin e ri.

Sipas mediave britanike, Arsene Wenger po merr në konsideratë largimin drejt Japonisë, për të vijuar karrierën e tij si trajner.

68-vjeçari, që u largua nga Arsenali pas 22 vitesh, duke i lënë vendin Unai Emery, ka deklaruar se nuk ka ndërmend të largohet roli i trajnerit.

Për trajnerin francez ofertat kanë qënë të shumta, duke e kërkuar në Europë dhe Amerikë, por Wenger ka marrë në konsideratë edhe idenë për t’u rikthyer në Japoni, pasi atë kampionat e njeh më mirë.

Në Japoni ai ka punuar si trajnuar skuadrën e Nagoya Grampus Eight 1995-1996, para se të kalonte te Arsenali.