BALLINA

ARGETIM

SHOWBIZ

Turqi, vdes në moshën 90-vjeçare Ara Guler, syri i Stambollit

Eshte ndarë nga jeta, në moshën 90-vjeçare, pas një ataku në zemër, fotografi legjendar turk Ara Guler. Presidenti turk, Erdogan, i cili është fotografuar gjithashtu...

Me kokainë dhe armë, Stresi u kap në hotel me një...

Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i cili për fansat njihet si Stresi, u arrestua këtë të mërkurë nga policia i kapur me kokainë dhe...

Blero: Po të mos ishte kënga “5”, nuk e di a...

Artisti, Blero është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar. Ai deri më tani ka sjell një mori këngësh dhe bashkëpunime të ndryshme me artistë të...

E rrallë: Të gjithë janë milionerë mirëpo nuk guxojnë të lënë fshatin

Fshati kinez i Huaxit, emri kolektiv i fshatit të të pasurve, është një krijim komunist...

Ruani kartelat bankare, përmes kësaj pajisje lehtë mund të vidhen të dhënat (Video)

Një video shqetësuese është duke u shpërndarë shumë në rrjetet sociale. Kjo video ka të bëjë...

E Pazakontë, Sot Solstici i Verës – Diell Deri Vonë në Mbrëmje

Sot do të jetë dita më e gjatë e 2018 për të gjithë njerëzit që...

Ushtari i UÇK-së dhuron veshkën si donacion për shërimin e djalit të Halil Kastratit

Ndjehem krenar dhe kam nderin që në emër të bashkëluftëtarëve, të përshëndes me një vlersim...

Të thyesh me kokë 25 shalqinj për 30 sekonda!

Tafzi Ahmed nga Gjermania mban një rekord interesant botëror, atë të thyerjesh të më shumë...

NËNA E GJUAN FËMIJËN NGA DRITARJA PËR TA SHPËTUAR NGA ZJARRI

Një nënë nuk ka pritur dhe e ka gjuajtur fëmijën e saj nga dritarja në...

BOTA

Deputeti i Partisë Socialiste në Maqedoni, Stojan Milanov i deklaruar për “Makfaks” ka thënë se do të votojë sipas bindjeve të tij e jo sipas vendimit të VMRO-DPMNE-së. Ai tha se opinioni do ta sheh votën e tij në...
Seanca në Kuvend në të cilën duhet të diskutohet për propozimin për ndryshimin e Kushtetutës, do të fillojë në orën 15:00, ndërsa arsye për këtë vonim thuhet të jenë diskutimet brenda shumicës parlamentare për të siguruar dy të tretat...
Në praninë e poetëve të shumtë nga vendi dhe jashtë, mbrëmë në Qendrën e Kulturës në Tetovë, zyrtarisht filloi edicioni i 22-të i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë “Ditët e Naimit”. Në hapjen solemne, ka marrë pjesë ministri i Kulturës, Asaf...
Ndonëse kanë kaluar afro një orë e 30 minuta, seanca e sotme e kuvendit në Maqedoni ku pritet të votohen ndryshimet kushtetuese akoma nuk ka filluar.
Fshati kinez i Huaxit, emri kolektiv i fshatit të të pasurve, është një krijim komunist që për vite ka hutuar pjesën tjetër të botës. Të gjithë 2,000 banorët e regjistruar jetojnë në shtëpi të rehatshme, kanë makina Audi, BMW dhe...