Televizioni Koha – Maqedoni

Recent Posts

1a

Mitko Cavkov i nxori në terren njësitë speciale, po i përgatit për luftë

Përfaqësuesit e Njësisë së shpërndarjes së shpejtë në suaza të aftësimit realizuan një ushtrim taktik me tre skenare të ndryshme për menaxhimin me kërcënimet terroriste në mal, transmeton TetovaSot. Njësia gjatë kohës së aftësimit është vizituar nga drejtori i Byrosë për siguri publike, Mitko Cavkov. Aftësimi që ka zgjatur 7 …

Më tepër »
132462626

Bohemen: Bokova mbetet në listën e kandidatëve për sekretar të përgjithshëm të KB-së

Sekretarja e përgjithshme e UNESKO-s Irina Bokova, mbetet në listën me prentendetë për funksionin sekretar i përgjithshëm i KB-së edhe krahas vendimit të Qeverisë bullgare që ta vendos si kandidate të re komisaren evropiane për buxhet dhe resurse njerëzore, Kristalina Georgieva. Kështu deklaroi përfaqësuesi rezident i Zelandës së Re në …

Më tepër »
takohen-tregtaret-nga-gostivari-dhe-kosova-6

Takohen tregtarët nga Gostivari dhe Kosova

Në qytetin e Gostivarit u realizua takimi i punës mes biznesmenëve nga Kosova (Dragash dhe Shtërpcë) dhe atyre nga Gostivari. Organizimi i takimit “Biznesi për Biznesin”, u realizua në kuadër të projektit të ndërmarrë nga organizata “Global Consulting & Development Associates”, e Republikës së Kosovës me mbështetje të programit të …

Më tepër »
132819956

Dita botërore e zemrës

Instituti për shëndet publik i Republikës së Maqedonisë, në kuadër të shënimit të 29 shtatorit Ditës botërore të zemrës. sot në sheshin “Delfina” në lagjen Vllae në bashkëpunim me komunën e Karposhit nga ora 11:00 deri në orën 13:00 do të organizojë hepening muzikor. Moto e shënimit të sivjetëm të …

Më tepër »
283256

Han: Përmbushni reformat urgjente prioritare dhe ndihmoni punën e PSP-së

Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han bëri apel nga Brukseli që të punohet më fuqishëm në zbatimin e Reformave Urgjente Prioritare, që përfshijnë sferat kyçe të sundimit të ligjit, pavarësinë e gjyqësorit, depolitizimin e administratës publike si dhe zbatimin e plotë të Marrëveshjes së Ohrit. Këtë apel, …

Më tepër »
14463137_1201731719849382_4203382817624811771_n

Derbi I Tetovës pa fitues

Derbi I qytetit të Tetovës në mes skuadrës së Shkëndijës dhe Renovës ka përfunduar pa fitues. Në një lojë mjaft korrekte dhe cilësore të dy ekipet tetovare janë ndarë të kënaqur me ga një pikë, në ndeshjen e cila përfundoi me rezultat 1-1., njofton Tv Koha. Ndoshta dhe ky ishte …

Më tepër »
images

Ndalohen katër valltare në një lokal nate

Mbrëmë, një orë pas mesnate, zyrtarët policor të Sektorit për punë të brendshme në Tetovë kanë kryer një kontroll në lokalin e natës “Baci” në Bogovinë,. Gjatë kontrollit në objekt janë gjetur katër nënshtetase shqiptare, si dhe një nënshtetas shqiptar, të cilët i kanë argëtuar mysafirët, gjegjësisht kanë kënduar, kërcyer …

Më tepër »