Home / Lajme / Kronika e zezë

Kronika e zezë

Sot u mbushën plot 7 vite nga vdekja e Profesor Miftar Abdiut ishte dhe do mbetet në kujtesën e të gjithëve. Të kujtojmë çdo ditë me mall e në veçanti sot në këtë ditë feste.

Një mësues i mirë është si një qiri: Ai konsumon vetveten për t’ua ndricuar rrugën të tjerëve. Të kujtoj cdo ditë me mall e ne vecanti sot në këtë ditë feste. Profesor Miftar Abdiu ishte dhe do mbetet në kujtesën e të gjithëve një ndër personalitetet që ka zhvilluar një …

Më tepër »

Aksident i rëndë trafiku në rrugën Tetovë-Shkup

Në autostradën Shkup-Tetovë dje ndo ra 15.35 ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku, transmeton Almakos. Në të njëjtën kanë marr pjesë vetura e tipit “Opel Astra” me targa nga Tetova e drejtuar nga N.A.(64) nga fshati Dobroshte dhe vetura e tipit “Ford” me targa nga Shkupi e drejtuar nga …

Më tepër »

Vijon “ferri” në Greqi, dyshohen 100 viktima

Së paku 76 persona kanë humbur jetën, ndërsa druhen rreth 100 viktima, si pasojë e zjarreve të furishme në dy pyje të mëdha në periferi të Athinës. Ndërkohë mbi 550 persona kanë mbetur të plagosur, teksa zjarret u ushqyen si pasojë e temperaturave të larta dhe erërave. Autoritetet kanë shpallur …

Më tepër »

Digjet vetura në rrugën Tetovë-Shkup

Sot rreth orës 11:00 vetura e tipit Alfa Romeo, me targa të Tetovës, të cilën e ka drejtuar 59 vjeçari nga Reçica e Madhe që ka lëvziur në austorstradën Tetovë-Shkup, përballë fshatit Rogle, deri më tani nga shkaqe të opanjohura gjatë lëvzijes vetvetiu është kapluar nga zjarri. Zjari është përhapur …

Më tepër »

Gjenden tre persona të vdekur në Maqedoni

Tre persona të vdekur janë gjetur të martën, njoftoi policia. Ata janë gjetur të vdekur në vende të ndryshme, shkruan Gazeta Lajm. Personi i parë i vdekur është gjetur në Strugë rreth orës 8 e 40 minuta, te ura e lumit Sateska. Sipas policisë në veturë BMV me targa të …

Më tepër »