Home / Lajme / Kronika e zezë

Kronika e zezë

Sulmohet me sëpatë një banor i Prilepit

Tridhjetë vjeçari nga qyteti iPrilepit, mbrëmë ka raportuar se diku ka ora 23 e 30 minuta është sulmuar nga një grup njerëzish pranë shtëpisë së xhaxhait të tij, transmeton Gazeta Express. Grupi drejtuar nga personi me inicialet R.J. si dhe vëllau I tij S.J.,me vete ka pasur shkopinjë, lopata dhe …

Më tepër »

Vrasje në Ohër

Një grua e moshuar ka humbur jetën mbrëmë në një grabitje, që ka ndodhur në shtëpinë e saj që gjendet në rrugën Galiçica në Ohër, transmeton Gazeta Express. Nga burime policore mësohet se bëhet fjalë për një grua të moshës 60 vjeçare e cila ishte cak i grabitjes. Sipas informatave …

Më tepër »

Vdes 18 vjeçarja maturante nga Shkupi në orën e historisë

Tetëmbëdhjetë vjeçarja nga Shkupi, nxënëse e gjimnazit “Zdravko Cvetkovski” vdiq dje në shkollë, në orën e historisë, njofton Ministria e Punëve të Brendshme. Sipas buletinit të policisë, A.A në një moment i përkeqësohet shëndeti dhe bie nga ulësja në klasë. Profesorët janë munduar që ta zgjojnë por nuk kanë pasur sukses, …

Më tepër »

Vrasja në Vushtrri, mësohen emrat e viktimave dhe dorasit

Një vrasje që ndodhi mbrëmjen e së enjtes në Vushtrri, la të vdekur dy persona. GazetaExpress mëson nga burime të sigurta brenda Policisë emrat e dy viktimave dhe autorit që  kreu vrasjet. “Viktima mashkull Jahjush Hajdini, viktima femër Miradije Rrustemi dhe i dyshuari për vrasjet është Florim Sallahu”, ka thënë ky burim …

Më tepër »

72 të vdekur nga sulmi vetëvrasës në Pakistan

72 persona kanë mbetur të vdekur pas një sulmi vetëvrasës në një vend të shenjtë të njohur në Pakistanin jugor. Sipas policisë pakistaneze, bombarduesi hodhi vetën në erë në mesin e e njerëzve në vendin e shenjtë në qytetin Sehwan. Këtë sulm e ka marrë përipër ISIS-i, transmeton Klan Kosova. …

Më tepër »

32 persona kanë humbur jetën në Tajvan

Të paktën 32 persona e kanë humbur jetën, ndërsa 13 janë lënduar në Tajvan, kur një autobus i cili ka transportuar turistë, është përmbysur në rrugë, afër kryeqytetit Tajpej.  Në kumtesën e policisë lokale thuhet se pjesa më e madhe e udhëtarëve ishin njerëz më të moshuar nga kryeqyteti, të …

Më tepër »