Televizioni Koha
Ballina > Lajme
19 Prill - Nė 9 qershor 2013 njė “komando” e pėrbėrė nga 4 kriminelė shqiptarė i bėri atentat shqiptarit G.M., 23 vjeē. Policia italiane arriti tė arrestojė dy nga anėtarėt e grupit tė zjarrit. Njėri nga pjesėmarrėsit nė vrasje ėshtė Emanuel Dema,
Anėtarėt lėvizjes "Antimajdan", grupi “Druzina”, qė po luftojnė nė qytetin jugor tė Ukrainės, pėrmes njė video kanė dėrguar njė mesazh pėr popullin serb, duke thėnė se serbėt, rusėt dhe ukrainasit, janė njė popull,
19 prill-“Mbajtja e zgjedhjeve lokale, tė parat me ligjet e Kosovės nė tėrė territorin, zhbėrja e strukturave ilegale tė sigurisė dhe integrimi i tyre nė institucionet e Kosovės janė ndėr treguesit e qartė tė suksesit tė kėsaj Marrėveshjeje”, ka t...
19 prill-Gjithsej tė drejtė vote kanė 780.128 qytetarė. Tė pranuara pėr votim nė vendet e jashtme janė kėrkesat e 27.828 shtetasve tė Maqedonisė tė cilėt qėndrojnė apo punojnė jashtė vendit, qė ėshtė rritje pėr mė shumė se dy herė nė krahasim me z...
19 prill-Nė kėto fshatra, pėr tė vlerėsuar situatėn, nė mėngjesin e sotėm, kanė dalė Drejtori i Shėrbimeve Publike, Ardian Gashi, ai i Inspeksionit, Xhelal Sveēla, si dhe drejtori i Infrastrukturės Lokale, Hysen Durmishi, sė bashku me ekipet e tyre.
19 prill-“Unė nuk jam qė keqpėrdori fenė pėr qėllime politike, por jam i pėrkushtuar nė tė dhe se respektoj ate. Me kėtė do tė jem i pėrkushtuar pėr tė ndihmuar edhe komunitetin fetar mysliman qė po pėrjeton padrejtėsi sidomos institucionin fetar ...
19 prillVendimi i autoriteteve bullgare ėshtė ndėrmarrė menjėherė pasi Parlamenti Evropian vendosi qė projekti “Rrjedha e Jugut” tė mos implementohet nga vendet anėtare tė BE-sė, lajmėruan mediat bullgare.
19 prill-“Ne kemi edhe shembull nga njė kryeministėr I rajonit I cili ėshtė nė burg pėr shkak tė shitjes sė njė banke. Kjo ėshtė njė shkelje mė e madhe e ligjit se ėshtė ikur nga pagesa e tatimit tė Republikės sė Maqedonisė dhe bėhet fjalė pėr par...
19 prill-“Asgjė e keqe nuk e gjen as Maqedoninė, as Kosovėn dhe as Shqipėrinė pėr heqjen e kufijve, por vetėm heqim njė gur nga qafa pėr lirinė e lėvizjes sė njerėzve dhe mallrave. A do realizohet? Po. Nė vendnumėrim nuk qėndrohet”, u shpreh Ahmeti.
18 prill- “Unė ju siguroj qė ne do tė jemi nė qeveri dhe inshallah unė do tė jem i vetmi Zėvendėskryeministėr dhe do tė kujdesem vazhdimisht pėr popullin tonė, besimin tonė, do tė kujdesem qė fėmijėt tanė tė jenė tė aftė, pėr t’i arsimuar si dok...
18 Prill - Kryetari i RDK -se Osmani theksoi se e nėnshkruajmė kėtė platformė tė pėrgaditur nga OEMVP si programė e mirėfillt me ēka dėshmojmė se e njohim dhe pėrkrahim tė njėjtėn.
18 prill- Megjithėse shume prej lexueshme dhe adhuruesve te tij ishin te pėrgatitur, sepse shėndeti i tij kishte qenė i dobėt kohėt e fundit. Gabo, siē e thėrrisnin jo vetėm miqtė, nuk ishte vetėm autori i njė libri kryevepėr, por edhe njė intelek...

Copyright © 2013 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio